Öppet hus på Bruksgymnasiet & Wilhelm Haglunds gymnasium

//Öppet hus på Bruksgymnasiet & Wilhelm Haglunds gymnasium

Välkommen på Öppet hus tisdagen den 22 november kl. 17.00-19.00!

Vill du jobba som kock, elektriker, undersköterska, cnc-operatör, bilmekaniker eller säljare efter gymnasiet? Eller vill du hellre plugga vidare till ekonom, ingenjör, mäklare, läkare eller kanske skådespelare? På Bruksgymnasiet och Wilhelm Haglunds gymnasium har vi många utbildningar som passar dig!

Hos oss kan du välja mellan tio nationella program och studera i en trivsam och inspirerande miljö. Våra skickliga och engagerade lärare arbetar för att alla elever ska nå sin fulla potential genom en hög kvalitet på utbildningen.

Läs mer om våra utbildningar på bruksgymnasiet.se och whgy.se.

Välkommen till oss på Öppet hus!

2022-11-16T08:44:21+01:00