Öppet hus 23 november!

//Öppet hus 23 november!

Öppet hus på Bruksgymnasiet & Wilhelm Haglunds gymnasium

Välkommen på Öppet hus tisdagen den 23 november kl. 17.00-20.00!

Vill du jobba som kock, elektriker, undersköterska, cnc-operatör, bilmekaniker eller säljare efter gymnasiet? Eller vill du hellre plugga vidare till ekonom, ingenjör, mäklare, läkare eller kanske skådespelare? På Bruksgymnasiet och Wilhelm Haglunds gymnasium har vi många utbildningar som passar dig!

Hos oss kan du välja mellan tio nationella program och studera i en trivsam och inspirerande miljö. Våra skickliga och engagerade lärare arbetar för att alla elever ska nå sin fulla potential genom hög kvalitet i utbildningen.

Välkommen att träffa elever, lärare, studie- och yrkesvägledare samt övrig personal på skolan. Vi bjuder på fika!

2021-11-18T11:22:43+01:00