Ta kontakt med oss via formuläret nedan alt. välj avdelning ovan.

Verksamhetschef Zara Järvström
Telefon: 0173 – 866 06
Mobil: 070 – 608 45 68
E-post: zara.jarvstrom@osthammar.se

Rektor Hanna Söderberg
Telefon: 0173 – 866 02
Mobil: 070 – 313 34 55
E-post: hanna.soderberg@osthammar.se
Ansvarig för: EE, FT, IMA, RL och VO

Programrektor Mattias Lundqvist
Telefon: 0173-866 05
Mobil: 070 – 325 37 92
E-post: mattias.lundqvist@osthammar.se
Ansvarig för: ES, EK, HA, IMS, NA och SA

Rektor för Vuxenutbildning Magnus Kjellsson
Telefon: 0173 – 867 80
Mobil:  070-860 19 92
E-post: magnus.kjellsson@osthammar.se

Administrativ chef David Undén
Telefon: 0173 – 866 04
Mobil: 070 – 313 91 87
E-post: david.unden@osthammar.se

Receptionen
Telefon: 0173 – 866 00
E-post: bruksgymnasiet@edu.osthammar.se

Studiesamordnare GY Ida-Maria Johansson
Telefon: 0173 – 866 13
E-post: ida-maria.johansson@osthammar.se
Elevärenden och betyg, personalärenden och ekonomi.

Studiesamordnare VUX Maria Skoglund
Telefon: 0173 – 866 16
E-post: maria.skoglund@osthammar.se
Elevärenden och betyg, personalärenden och ekonomi.

Schemaläggare Andreas Wahlqvist
Telefon: 0173 – 866 29
E-post: andreas.wahlqvist@osthammar.se

Lärarassistent Hanna Flink
Telefon: 070 – 285 64 90
E-post: hanna.flink@edu.osthammar.se

Skolkurator Eva Fagerlund Angulo 
Telefon: 0173 – 866 21
Mobil: 070 – 289 76 21
E-post: eva.fagerlundangulo@osthammar.se

Skolsköterska Anita Eliasson
Telefon: 0173 – 866 08
Mobil: 070- 247 28 22
E-post: anita.eliasson@osthammar.se

Specialpedagog Monika Johansson
Telefon: 0173 – 866 19
Mobil: 070 – 453 11 25
E-post: monika.johansson@osthammar.se

Specialpedagog Jenny Lemne Larsson
Telefon: 0173 – 862 96
Mobil: 070 – 222 02 04
E-post: jenny.lemne.larsson@osthammar.se

Speciallärare Lena Eriksson
Telefon: 0173 – 866 54
Epost: lena.eriksson@osthammar.se

Niclas Ahlbom
Telefon: 0173 – 866 57
Mobil: 0730 – 78 53 51
E-post: niclas.ahlbom@osthammar.se
SYV för EK, ES, IMA, NA och SA

Ylva Thatal Andersson
Telefon: 0173 – 866 17
Mobil: 070 – 647 55 50
E-post: ylva.andersson@edu.osthammar.se
SYV för EE; FT, HA, IMS, RL och VO.

Monica Annersten
Telefon: 0173 – 866 53
Mobil: 070 – 615 48 01
E-post: monica.annersten@osthammar.se
SYV för Vux och SFI

Andersson Gert-Ove (GOAN)
gert-ove.andersson@edu.osthammar.se
Elämnen

Andersson Hans (HAAN)
hans.andersson@edu.osthammar.se
Fordonsämnen
0173 – 866 43

Andersson Marie (MAAN)
marie.andersson@edu.osthammar.se
Svenska, SO-ämnen IM
072 – 530 16 35

Andersson Therese (THAN)
therese.andersson@edu.osthammar.se
Religion,teater
0173-866 48

Andersson Tommy (TA)
tommy.andersson@edu.osthammar.se
Matematik, geografi

Bahrke Åsa (ÅB)
asa.bahrke@edu.osthammar.se
Engelska, svenska

Blomkvist Eva (EB)
eva.blomkvist@edu.osthammar.se
Företagsekonomi, juridik
0173 – 866 36

Brorsson Maria (MB)
maria.brorsson@edu.osthammar.se
Naturkunskap, kemi
0173 – 866 34

Brundin Daniel (DABN)
daniel.brundin@edu.osthammar.se
Vårdämnen
0173 – 866 37

Brus Peter (PB)
peter.brus@edu.osthammar.se
Svenska, historia

Carlén Ingela (INCN)
ingela.carlen@edu.osthammar.se
Svenska som andraspråk, matematik
0173- 866 66

Cedervall Robert (ROCL)
robert.cedervall@edu.osthammar.se
Handelsämnen
0173 – 866 36

Clerc Floriane (FLCC)
floriane.clerc.a@edu.osthammar.se
Franska

Cestrieres Kevin (KECS)
kevin.cestrieres.b@edu.osthammar.se
Franska

Dahlström Lars (LADM)
lars.dahlstrom@edu.osthammar.se
Elämnen

Dreborg Kerstin (KEDG)
kerstin.dreborg@edu.osthammar.se
Tyska

Eklund Jens (JEED)
jens.eklund@edu.osthammar.se
Bild
0173 – 866 48

Enqvist Anna-Carin (ACE)
annacarin.enqvist@edu.osthammar.se
Religion, historia, spanska
0173 – 866 50

Eriksson Anneli (ANEN)
anneli.eriksson@edu.osthammar.se
Svenska som andraspråk
0173 – 866 66

Eriksson Lena (LEEN)
lena.eriksson3@osthammar.se
Speciallärare
0173 – 866 54

Eriksson Lisa (LIEN)
lisa.eriksson@edu.osthammar.se
Svenska, engelska
072 – 701 19 13

Fröjd Christina (CFR)
christina.frojd@edu.osthammar.se
Naturkunskap, spanska

Garbell Rickard (RG)
rickard.garbell@edu.osthammar.se
Idrott och hälsa

Helin Anette (AHN)
anette.helin@edu.osthammar.se
Handelsämnen
0173 – 866 36

Hägglund Nina (NH)
nina.hagglund@edu.osthammar.se
Hotell- och restaurangämnen
0173 – 866 27

Jansson Stefan (STJN)
stefan.jansson.a@edu.osthammar.se
Vårdämnen 0173 – 866 37

Johansson Monica (MOJN)
monika.johansson@osthammar.se
Speciallärare/specialpedagog
0173 – 866 19

Landberg Tomas (TOLG)
tomas.landberg@edu.osthammar.se
Hotell- och restaurangämnen
0173 – 866 27

Larsson Johan (JOLN)
johan.larsson@edu.osthammar.se
Samhällskunskap, historia och religion

Lindén Jenny (JELN)
jenny.lindén@edu.osthammar.se
Vårdämnen
0173-86637

Lindgren Sofia (SOLN)
sofia.lindgren@edu.osthammar.se
NO-ämnen
0173 – 866 34

Lindholm Lars (LLI)
lasse.lindholm@edu.osthammar.se
Matematik

Lindström Mathlin Inger (IM)
inger.mathlin@edu.osthammar.se
Idrott och hälsa, geografi

Nordgren Ulrika (ULNN)
ulrika.nordgren@edu.osthammar.se
Matematik
0173 – 866 34

Nylén Anna
anna.nylen@edu.osthammar.se
Tyska

Näslund Tomas (TN)
tomas.naslund@edu.osthammar.se
Matematik

Persson Stefan (SP)
stefan.persson@edu.osthammar.se
Fordonsämnen
0173 – 866 43

Pärsson Anders (ANJN)
anders.parsson@edu.osthammar.se
Svenska, historia

Ribeiro de Carvalho Monica (MORI)
monica.ribeirodecarvalho@edu.osthammar.se
Engelska,SFI

Rohdin Conny (CRN)
conny.rohdin@edu.osthammar.se
Elevcoach
0173 – 866 42

Romppala Eva (EVRA)
eva.romppala@edu.osthammar.se
Elämnen

Rosendal Michela (MIRL)
michaela.rosendal@edu.osthammar.se
Samhällskunskap,religion
070 – 218 56 09

Sporron-Niemi Mira (MN)
mira.niemi@edu.osthammar.se
Svenska, engelska

Spångberg Markus (MASG)
markus.spangberg@edu.osthammar.se
Musik, historia
0173 – 866 48

Ström Kalle (KASM)
karl.strom@edu.osthammar.se
Elevcoach, praktiksamordnare IM
0173 – 866 42

Strömbom Gusten (GUSM)
gusten.strombom@edu.osthammar.se
SO-ämnen

Södermark Anna (ASK)
anna.sodermark@edu.osthammar.se
Engelska, historia

Söderström Cecilia (CESM)
cecilia.soderstrom@edu.osthammar.se
Svenska som andraspråk
0173 – 866 66

Tancred Leon (LETD)
leon.tancred@edu.osthammar.se
Lärarassistent
0173-866 66

Tauvon Tea (TT)
tea.tauvon@edu.osthammar.se
Svenska, engelska

Theelke Leif (LETE)
leif.theelke@edu.osthammar.se
Elämnen

Tollbom Kjell Malin (MT)
malin.tollbom@edu.osthammar.se
Svenska, filosofi, psykologi

Torrång Frida (FRTG)
frida.torrang@edu.osthammar.se
Matematik, fysik

Wahlqvist Andreas (ANWT)
andreas.wahlqvist@edu.osthammar.se
Idrott och hälsa
0722 – 16 21 96

Wellsten Anders (ANWN)
anders.wellsten@edu.osthammar.se
Hotell- och restaurangämnen
0173 – 866 46

Widén Catharina (CAWN)
catharina.widen@edu.osthammar.se
Vårdämnen
0173-866 37

Wiklund Katarina (KAWD)
Företagsekonomi, juridik
katarina.wiklund@edu.osthammar.se

Wilandh Niklas (NIWH)
niklas.wilandh@edu.osthammar.se
Företagsekonomi

Värm Anna (ANVM)
Anna.varm.a@edu.osthammar.se
Vårdämnen
0173 – 866 37

Åkerman Lena (LÅ)
lena.akerman@edu.osthammar.se
Samhällskunskap, historia
0173 – 866 50

Ta kontakt med oss!

Har du frågor eller funderingar, välkommen att kontakta oss via telefon eller e-post.

Du når oss via telefon på 0173 86 600 på vardagar mellan 08.00 – 15.30.

Vår besöksadress är:

Bruksgymnasiet
Gymnasievägen 1
747 40 GIMO

Maila Bruksgymnasiet genom att fylla i formuläret nedan.